Setkali jste se už s názory, že tetovat se nechá jen blázen, protože jak budete vypadat, až budete staří? Dobrá zpráva je, že nejspíš budeme vypadat všichni stejně. Popularita tetování za poslední roky výrazně vzrostla a dnes už se masivně vytrácí názory, že tetování jsou jen pro zločince a členy pouličních gangů. Proto má tetování opravdu velké procento populace. A celá populace přece stárne. Dnes není tetování považováno za nic hanlivého, naopak, jedná se o formu umění a sebevyjádření.
Před prvním tetováním si dejte pozor na výběr tatéra. Váš tatér by rozhodně měl být vlastníkem licence. Dobří tatéři také dávají, například na své webové stránky, ukázky svých děl. Můžete si tak zvolit takového, jehož styl se vám zamlouvá nejvíce. I když si totiž přinesete svůj návrh, každý tatér do něj dá kousek sebe. Stejný obrázek nebude nikdy vypadat stejně od dvou různých tatérů. Snažte se vyhnout také tatérům, kteří vás budou tetovat někde u sebe doma, mezi rozházeným oblečením a neumytým nádobím. Solidní tatér má své tetovací studio, z kterého je na první pohled jasné, že dodržuje zásady hygieny a vy se nemusíte bát infekce.
Často se lidé ptají, jestli tetování bolí. Je to vysoce individuální záležitost. Tetování na stejných místech nebudou dva lidé nikdy vnímat stejně bolestivě. Záleží na vašem prahu bolesti, citlivosti ale i třeba na tom, jak jste ten den vyspaní, jestli jste klidní nebo rozrušení. Bolest ovlivňuje také procento tělesného tuku. S tím souvisí i to, že každé místo na těle je pro tetování jinak bolestivé. Místo, kde je kůže blízko kosti a nachází se tam minimum tuku, třeba žebra, kotník nebo lopatky, vnímají lidé bolestivěji. Naopak místa s větším výskytem tuku, jako třeba předloktí, rameno nebo břicho nevnímají tak bolestivě.
Po dokončení tetování se nezapomeňte o své tetování starat přesně podle pokynů, které vám dá váš tatér.