Také rádi přecházíte z konzervativní, ale poněkud nepohodlné módy společenských kalhot, košil s kravatou a saka do ležérního stylu, s volným oděvem, spíše sportovního a volnočasového vzezření? Pokud také patříte do této skupiny lidí, která si uvědomuje, že ze všeho nejdůležitější je pohodlí, a teprve pak nějaká společenská pravidla, mohl by se vám hodit následující tip na využití suchého zipu.
Ona to vlastně není žádná novinka, protože se již před mnoha lety objevila např. u některých outdoorových oděvů, ale bohužel není příliš rozšířena u běžné konfekce. Rádi bychom vám naznačili, že i oděv, který máte doma v šatníku již několik let, a vyhovuje vám, můžete vylepšit k ještě pohodlnějšímu nošení.
Rukávy na suchý zip
Zapínání rukávů u bundy se velmi často vyskytuje v podobě knoflíků nebo patentek. Rukávy u některých bund jsou dokonce volné, což znepříjemňuje život, a to zejména proto, že se vám rukáv přetahuje přes zápěstí a ruka je uvnitř uvězněná, takže vám to značně překáží při různých činnostech. A pokud je rukáv příliš silově upnutý patentkou či knoflíkem, bude vás s nepříjemně škrtit. Ani jedna z možností není dobrá, ideální je to „vychytat“ tak akorát, a to vám umožní našitý pásek ze suchého zipu, kterým si rukáv přesně upnete podle svého.
Kalhoty v pase
Podobná situace nastává v pase, kde je velmi důležité upnout tepláky či kalhoty tak, aby vás neškrtily, ale zároveň nepadaly. Někdy je to nadlidský úkol, protože tkanička je na to příliš tenká a může vás svírat, a pásek zas nastavujete podle dírek, což není úplně přesné nastavení. A pokud nemá dírky a je nastavován kovovou sponou se zubatým klipem, ten vám vpředu zas může vadit. Suché zipy jsou pro toto řešení lepší, protože jej upnete úplně přesně podle vašich požadavků, spoj perfektně drží, nikde vás nic neškrtí a nepřekáží ani žádná kovová spona.